سال نود و هفت «سال حمایت از کالای ایرانی»
منو اصلی
آمار بازدید
 بازدید امروز : 375
 کل بازدید : 1341290
 بازدیدکنندگان آنلاين : 2
اخبار > آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل با حضور وزیر کشور استانداران باید برنامه های دولت را قبول داشته باشند/ از آزادی های قانونی حمایت می کنیم/ اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور است


  چاپ        ارسال به دوست

آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل با حضور وزیر کشور استانداران باید برنامه های دولت را قبول داشته باشند/ از آزادی های قانونی حمایت می کنیم/ اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور است

وزير كشور در آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل:

 استانداران باید برنامه های دولت را قبول داشته باشند/ از آزادی های قانونی حمایت می کنیم/ اقتصاد مقاومتی اولویت اول کشور است

عبدالرضا رحمانی فضلی وزیر کشور عصر امروز در آیین تکریم و معارفه استاندار اردبیل طی سخنانی اظهار داشت: در استان اردبیل نیز در دولت یازدهم شاهد وحدت انسجام مسئولان برای پیشبرد امور استان بودیم و ان شاء الله این وحدت و یکپارچگی ادامه یابد.
 
وی در ادامه افزود: تاکید رئیس جمهور این بوده که استان و مردم اردبیل همواره حق بزرگی در ایران داشته و دارند و باید در جایگاه و شانی که مردم استان آن را در طول تاریخ مشخص کرده اند قرار بگیرد و دولت نیز برای تحقق این امر تمام تلاش خود را انجام خواهد داد.
وزیر کشور تاکید کرد: توقع دولت از نماینده ولی فقیه در استان این است که حمایت خود را از مدیران و مسئولان همچون گذشته داشته باشد.

 دکتر رحمانی فضلی با بیان اینکه بهنام جو استاندار جدید اردبیل سابقه 7 سال خدمت را در این استان به عنوان معاون عمرانی داشته است گفت: خوشبختانه در انتخاب ایشان نیز اجماع بسیار خوبی حاصل شد البته معتقدیم که باید در انتخاب استاندار بنا به تاکید رئیس جمهور هماهنگی های لازم را داشته باشیم هرچند بنده به عنوان وزیر کشور وظیفه قانونی نسبت به انجام این کار ندارم اما این کار را با هرگونه سختی که دارد انجام می دهیم تا امور استان ها در یک فضای همکاری، همدلی، تفاهم و تعامل پیش برود.
 وی با تاکید بر اینکه انتخاب استانداران اقدامی سخت و دشوار است اضافه کرد: حدود 600 رزومه از افراد مختلف داده شده که هر یک برای تصدی گری استانداری اعلام آمادگی کرده اند، این موضوع نیز نشان دهنده کار سخت انتخاب یک استاندار برای استان ها است.
وزیر کشور افزود: آقای رئیس جمهور هم تاکید دارند که این هماهنگی هایی در انتخاب استانداران وجود دارد در ادامه کار و در پیش برد امور حفظ و تقویت شود.
دکتر رحمانی فضلی بیان کرد: ما شرایطی برای تعیین استانداران داریم که به هیچ وجه از آن کوتاه نمی آییم.
وی اظهار داشت: استانداران باید دارای تجربه باشند همچنین باید برنامه های دولت را قبول داشته و از قدرت تعامل و هماهنگی برخوردار باشند.
وزیر کشور با بیان اینکه اقتصاد مقاومتی را اولویت اول کشور می دانیم و این خواست رهبری بوده و دولت نیز خود را به اجرای آن پایبند می داند گفت: دولت مصر است بحث اقتصاد مقاومتی به یک جایگاه مناسبی برساند لذا اقتصاد مقاومتی فرصتی تاریخی در بعد اجتماعی، فرهنگی ، سیاسی و غیره است.
دکتر رحمانی فضلی ادامه داد: در عرصه بین المللی نیز دشمنان بهانه تراشی هایی می کنند و همواره با اهرم تحریم اقتصادی قصد دارند بر ملت ما فشار وارد کنند لذا باید با اجرای دقیق اقتصاد مقاومتی این مسئله را برای همیشه حل کنیم از سوی دیگر اقتصاد نفتی نشان داد که این قدرت را ندارد چون وابستگی کشور را زیاد می کند.
وی با بیا اینکه که محور اول اقتصاد مقاومتی مردم هستند و باید آن را در همه بخش های اقتصاد مقاومتی سهیم بدانیم گفت: مردم بدانند دوره حاکمیت اقتصاد نفتی تمام شده است و با این درآمد های حاصل از فروش نفت و تنها بودجه عمومی جوابگوی تحقق رشد 8 درصدی نیست.
وزیر کشور تصریح کرد: رشد 8 درصدی ای که در برنامه آمده و دولت نیز مکلف است آن را انجام دهد با این اعداد و ارقام های فعلی امکان پذیر نیست مگر اینکه به مردم رجوع کرده و آنها را دعوت به مشارکت کنیم همچنین باید از سرمایه بخش خصوصی ، خارجی، منابع بانک ها و غیره استفاده کنیم.
دکتر رحمانی فضلی با اشاره تلاش های انجام شده در استان اردبیل نسبت به کاهش نرخ بیکاری اظهار داشت: با توجه به ظرفیت های موجود در این استان رقم بیکاری جوانان نباید بیش از 30 هزار نفر باشد و استاندار باید نسبت به رفع موانع تولید و ایجاد اشتغال اقدامات جدی صورت دهد.
وی با بیان اینکه دولت مصر است آسیب های اجتماعی را رفع کند گفت: مقابله با آسیب های اجتماعی تنها با اقدامات سلبی امکان پذیر نیست بلکه باید اقدامات ایجابی انجام دهیم و در فضای جامعه نیز شور و نشاط، افزایش مشارکت جوانان و غیره ایجاد کنیم.
وزیر کشور تاکید کرد: ایجاد نشاط سیاسی، تقویت مشارکت مردم صیانت و تقویت آزادی های قانونی، برگزاری انتخابات با شکوه و تعمیق بینش سیاسی و تقویت گروه ها و احزاب و کمک گرفتن از مردم در عرصه سیاست داخلی از اقدامات مهم دولت یازدهم بوده که باید در دولت دوازدهم نیز ادامه یابد.
دکتر رحمانی فضلی افزود: احزاب و گروه های سیاسی آزادانه در حال فعالیت هستند و این روند نیز در دولت دوازدهم ادامه خواهد یافت.

دولت تدبیر و امید کمترین دخالت را در محدودسازی رسانه ها داشته است

دولت مصر به تقویت آزادی های سیاسی است

هیچکس نمی تواند ما را در تقویت توان دفاعی محدود کند

مردم محور اصلی امنیت پایدار هستند

وزیر کشور در ادامه سخنان خود تاکید کرد: گروه های سیاسی و احزاب در دولت تدبیر و امید دارند آزادانه فعالیت سیاسی خود را انجام می دهند.

رحمانی فضلی با بیان اینکه دولت مصر به تقویت آزادی سیاسی است، ادامه داد: مطبوعات و رسانه ها در آزادی کامل و با قوت در حال فعالیت هستند، اکنون با حجم انبوهی از رسانه ها در فضای مجازی مواجه هستیم که ما کمترین مداخلات را در محدودسازی رسانه ها داشته ایم به دلیل اینکه به آزادی در چهارچوب قانون، حفظ منافع، مصالح و امنیت ملی و حقوق مردم معتقدیم و همه این ها با درایت و پختگی نیروهای فعال در عرصه سیاسی و مهم تر از همه این مسائل پختگی مردم از منظر سیاسی بدون هیچ زحمتی فعالیت ها در حال انجام است.

وی گفت: محور امنیت پایدار را مردم می دانیم لذا امنیت را تنها به عنوان یک موضوع انتظامی و امنیتی نمی بینیم هرچند در حوزه نظامی و انتظامی خود را موظف می دانیم تا جایی که نقطه تهدید است و تا جایی که شرع مقدس و قوانین بین المللی اجازه می دهد خود را تقویت کنیم.

وزیر کشور با اشاره به سخنان برخی مقامات خارجی نسبت به محدودسازی توان دفاعی ایران اظهارداشت: آنها نمی توانند تعیین و تکلیف کنند که ما چه سلاحی داشته باشیم ما بر اساس اعتقاد دینی و حکم شرعی رهبر معظم انقلاب سلاح های هسته ای را حرام می دانیم و وارد این مسئله نخواهیم شد اما در سایر مسائل هیچکس نمی تواند ما را محدود کنند.

رحمانی فضلی افزود: آن کسانی که می خواهند ما را محدود کنند خودشان در منطقه رژیمی متجاوز، غیرمشروع و کودک کش را به سلاح هسته ای تسلیح می کنند و 20به آن میلیارد 20 میلیارد سلاح می فروشند آن وقت به ما می گویند قدرت دفاع نداشته باشیم لذا این حرف را هیچکس قبول نمی کند.

وی یادآور شد: حتما در حوزه امنیتی، تجهیزات، ارتقا علم و دانش در این مسئله به صورت مشروع و قانونی حق خود می دانیم که خودمان را تجهیز کنیم اما نگاهمان فقط این نیست بلکه امنیت پایدار از منظر ما حضور فعال مردم در دفاع از کشور، تقویت امنیت ملی و اتکا به قدرت ملی است لذا ما تکیه مان به مردم است.

مهندس اکبر بهنام جو، استاندار اردبیل در مراسم تکریم گفت:

 توصیه های وزیر کشور و رئیس جمهوری در پشیبرد برنامه ها را نصب العین قرار داده و تکمیل طرح های اجرا شده هم در این استان سرعت می گیرد.🔹طرح متوقف مانده راه آهن اردبیل - میانه بعنوان اولویت نخست کاری دولت در این استان بوده و تلاش خواهد شد تا در سریع ترین زمان ممکن به نتیجه برسد.

در استان اردبیل اقدامات خوبی در تسریع طرح های کشاورزی ، گردشگری و صنعتی انجام شده که با لحاظ کردن این طرح ها تلاش می شود بر سه محور گردشگری ، کشاورزی و صنعت تحول بیشتری در استان ایجاد شود.

با توجه به قابلیت بیشتری که در این استان وجود دارد می توان عمران و آبادانی استان را رقم زد.

در بحث گردشگری نیز این استان دارای قابلیت ویژه ای است و توانمندی گردشگری بالاتر از چاه های نفتی است که با برنامه ریزی می توان این حوزه را متحول کرد.


٠٨:١٧ - پنج شنبه ١١ آبان ١٣٩٦    /    شماره : ٢٥٤٨٥    /    تعداد نمایش : ٣٧٧


امتیازدهی
نظرات بینندگان
این خبر فاقد نظر می باشد
نظر شما
نام :
ایمیل : 
*نظرات :
متن تصویر:
 

خروج